Pitäiskö naaraskappaleelle saada jokin parempi vastine?
kun se kuitenkin suoraan sanottuna viittaa siihen elimeen johon se naaras sen uroksen ottaa vastaan ja kuvastaa naisen vastaanottavaa roolia mm. suvunjatkamisessa.
Kommentit (7)
Mites nykyään suvaitsevana aikana. Laitoin jatkojothoja peräkkäin naaraspuolet vastakkain. Mikään ei toiminut kun ei tullut sähköä. Vai onko vain heterosuhteet sähköisiä.
Patriarkaatin sorron väline. Hinta 3,95.
Kyllä pitäisi saada uudet sukupuolineutraalit nimitykset. Nyt transsukupuoliset alkavat vaatia korvauksia valtiolta (koska Ruotsissakin on maksettu), kun on pitänyt valita sukupuolen vaihdoksessa vain yksi sukupuoli. Siis on nainen steriloitu, ennen kuin annetaan miehen henkilötunnus. Eli täytyy jäädä tilaisuus lisääntyä niillä ensimmäisen sukupuolen elimillä vaikka vaihtaakin sukupuolta.
Moniin datakaapeleihin on saatavilla naaras-naaras ja uros-uros liittimiä. Sähköjohtoihin ei ainakaan vielä.
Onneksi uusissa puhelimissa alkaa olla langaton lataus niin ei tarvitse murehtia enää.
On sulla murheet.