Taisin suututtaa kaverin
Mulla on kaverimies, joka alkanut kertoilla kaikista naisjutuistaan. Miten tuli sellainen ja tällainen pimu baarista mukaan jne. Aikani näitä kuunneltuani sanoin hänelle, että mä en nyt oikein tiedä tästä että hän kertoo mulle kaiken, että tuntuu vähän oudolta. Olen ihastunut häneen ja tarkoitin tuon niin, että älä nyt saatana kerro miten sulle kelpaa kaikki muut paitsi minä. Jälkeenpäin tajusin, että taisin kuulostaa enemmän siltä, ettei voisi vähempää kiinnostaa hänen naisasiansa.
Tuon jälkeen mies on ollut etäinen eikä oikein lähestyttävissä. Voi olla että ylitulkitsen, mutta ihan kuin olisi jotenkin suuttunut (eikä kai ihme, jos tosiaan otti tuon niin että evvk sun jutut). Miten tän voi korjata? En mä voi mennä sanomaan, että hei tarkoitin sen niin, että musta tuntuu tosi pahalta noi sun jutut, koska olisin mieluusti niiden naisten tilalla.
Kommentit (5)
Kuulostaa, että mies haluaa etäsyyttä. Ei ole ollut tietoinen ajatuksistasi hänen suhteen ja on kiusaantunut, kun ei tunne todellakaan samoin. On pitänyt sinua ilmeisesti "jätkänä" eikä naisena.
Taustaa sen verran, että tämä mies oli muhun ihastunut kun oli tahollaan parisuhteessa. Kertoi sen silloin itse ja oli se muutenkin aika selvä homma. Tästä nyt tosin on jo aikaa.
Voihan se toki olla noinkin, ettei häntä kiinnosta enää yhtään. Harmi.
miksi et kerro miehelle mitä oikeasti ajattelet? Mitään et siitä menetä mutta voit voittaa paljon.
Vierailija kirjoitti:
miksi et kerro miehelle mitä oikeasti ajattelet? Mitään et siitä menetä mutta voit voittaa paljon.
On siinä se riski, että menettää kaverin. Jos hänellä ei olekaan tunteita minua kohtaan, koko kaveruudesta tulee todennäköisesti vähän kiusallista. Miten siitä sitten jatketaan. :/ mutta joo, olen ajatellut kertovani, jos vain keksisin miten ja milloin.
EIkö sun pitäisi jo ymmärtää, ettei se mies ole sinusta kiinnostunut?