Hengitysvaikeuksia
Influenssan jälkeen ollu rintakipua ja hengenahdistusta. Sydänfilmi otettiin, keuhkot kuunneltiin ja oli symmetriset kuulemma. Keuhkoja ei kuitenkaan kuvattu.
Nykyään aamuisin kun herään, on rinnassa tosi ahdistava tunne, oikeastaan vähän jopa sellainen etova. Puristaa, ahdistaa, kuin joku istuisi siinä rinnan päällä.
Buventol Easyhealerin kävin hakemassa Apteekista ja sitä käyttänyt päivittäin, mut tuntuu että ei tää tästä mihinkään häviä. Jos meen vielä lääkäriin nii lätkäseevät varmaan jotkut mielialalääkkeet kun ei löydy elimellistä vikaa.
Onko kokemuksia?
Kommentit (3)
Jos tuo ei ole astmaa, niin jotain astman kaltaista. Mene uudestaan lääkäriin, jos ei ala helpottaa.
Astmalta kuulostaa. Mulla alkoi noin. Oli tosi paskamainen olo.
Tuohon auttaisi pari henkosta kortisonipitoista astmalääkettä.
Mä kärvistelin tuossa olossa viikon kesälomalla. Olin maalla ja kuvittelin että on vain paha siitepöly /heinäaika just menossa.
Käynti lääkärillä auttoi, kun sain astmalääkkeet.
Kannattaisi nyt mennä uudestaan lääkäriin.
Sulla on Porvoolaissyndrooma.