tiedättekö ihmistä, joka on lapsena saanut kaiken eikä osaa sopeutua aikuisten maailmaan?
Minä tiedän. Sai isiltä ja äidiltä kaiken, nyt kaksivitosena on raivoissaan kun ei saa muulta maailmalta prinsessakohtelua. Tämän henkilön kanssa samassa työpaikassa ollut kertoo prinsessan raivostuneen, kun joku toi kahvipöytään hillomunkkeja "mä en en tykkää hillosta, hyiii!" ja vaatineen että joku hakee hänelle valittömästi suklaamunkin vanilijatäytteellä..
Lapsena aloitti ja lopetti harrastuksen toisensa jälkeen, vanhemmat maksoivat kärsivällisesti. Tyttö sai jopa oman hevosen ratsastettuaan hädin tuskin vuottakaan ! ja vanhemmat eivät ole mitään rikkaita, hyvätuloisia kyllä mutta eivät miljonäärejä.
On vaikea uskoa tuollaista ihmistä olevan olemassa, kuin olisi piilokamerassa tai jonkun sketsihahmon kanssa! löytyykö teiltä muita vastaavia tuttavapiiristä?