Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Riitelen jatkuvasti töistä miehen kanssa

Vierailija
31.01.2017 |

Työt ovat kuormittavia ja riitelemne. ihan koko ajan. Kauan tätä helv..iä kestää, 60 vuotta eläkeikään.

Tuntuu, että koko parhain elämä menee ohi typerissä töissä. Mitä hyötyä on rahasta, jos se pilaa kaikki ihmissuhteet ja arjen.

Koko arki on yhtä ärsyyntymistä ja kyräilyä.

Olemmeko ikuisesti työn orjia ja työ saa määrittää keitä olemme. Ilman työtä olemme työttömiä.
Töissä olemme orjia, joita piiskataan pakolla eteenpäin.

Työ määrittää paljonko on rahaa tilillä vai onko persaukinen kuten jotkut sanovat.

Työ määrittää koko ihmisen ajan, aina on työaika ,työpäivä, työviikko, työ sitä ja työ tätä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
31.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aijaa? Se riitely loppuu kun laitatte lusikat jakoon tai järkeistätte rahankäyttöä. Ilmeisesti  teillä suhteessanne on kuitenkin muita ongelmia kuin työ.

Meillä molemmilla menee työhän liittyviin juttuihin 60 tuntia viikossa emmekä siltikään vietä vähäistä yhteistä aikaamme riidellen. En ymmärrä miten rahaa pilaa ihmissuhteen, sen puute voi  toki  pilaantumiseen vaikuttaa.

Kun vähentää kulutusta, jää säästöön rahaa jonka voi laittaa töihin jotta voi muutaman vuoden kuluttua vähentää työn tekemistä kassavirran siitä kärsimättä. Lopettakaa se riitely, ottakaa laskin käteen ja lainatkaa pari sijoitusopusta. Vain tyhmä jää kärsimään miettimättä onko  muita vaihtoehtoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla