Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Väheneekö vauvan liikkeet loppuraskaudesta?

Vierailija
16.03.2006 |

En ole tänään kauhean hyvin tuntenut vauvan liikkeitä, vaikka muuten hän on tosi vilkas kaveri ja myllertää jatkuvasti. Siis vähän liikettä tuntuu kyllä, mutta olen yrittänyt tässä seurailla enkä ole saanut sitä kymmentä liikettä mitä pitäisi tuntua tunnissa. Missäköhän vaiheessa pitäisi huolestua?



Viikkoja on jo 41+1, ja huomisaamuna olisi lääkärintarkastus äitiyspolilla.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kysy!

Vierailija
2/3 |
16.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja taitaa aavistaa, mitä tulemaan pitää, ja kerää nyt voimia.. ;) Mullakin oli tosi hiljaista loppuviikot (poika syntyi 41+4) ja jos olisin tuon liikelaskentajutun mukaan elänyt, olisin saanut olla harva se ilta äitiyspolilla.. Erittäin eloisa ja vilkas poika kuitenkin syntyi.



Onnea matkaan, pääset varmasti ihan pian tositoimiin!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otan lasin mehua ja menen sohvalle katsomaan Lostia ja kuulostelemaan samalla niitä liikkeitä, jos vaikka vauva heräisi :) ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi viisi