suositelkaa prepaid liittymää :D
Mulla nyt DNA rajaton, mutta kyrsii tuo päivähinta johon menee loppujenlopuksi lähes koko puheaika, kun lähinnä käytän puhelinta netissä surffailuun/watsapp ja harvoin soitteluun. Ja siinä määrin kun puhelimella nettiä käytän, tuo rajaton osuus täyttyy todella nopeasti ja hidastuu sen jälkeen niin paljon että sitä ei voi edes käyttää.
Olisko suosituksia? Onko enää mitään liittymää, jossa tuota päivämaksua ei olisi vaan maksu käytön mukaan?
Kommentit (4)
Rajaton joka ei kuitenkaan ole rajaton?
Lapsella saunalahti, maksaa 25e/kk. Netti,puhelut ja tekstarit sisältyy. En muista oliko joku raja, mutta on kyllä niin korkea ettei ainakaan normaalikäytössä ylity.
Meillä on saunalahden latausliittymät. Puhelut ja viestit 7snt/min tai kpl, ei kk-maksuja.
Netin saa sitten valita hinnastosta nopeuden mukaan. Lapsella puhelimessa etana 5€/kk ja wlanissa kotona 4g parikymppiä.
Kaikki ehdottaa rajatonta vaikka ap halusi käytön mukaan veloitettavan.. Dnalla, saunalahdella ja soneralla on ihan perusliittymiä joissa veloitus käytön mukaan.
Saunalahti rajaton 3g 24.90e/kk
Rajaton netti, viestit ja puhelut.