Outoja oireita, mm. väsymys, paineen tunne päässä jne.
Jostain perjantaista asti mulla on ollut kumallisia oireita. Yksi on armoton "paineen" tunne päässä. Samaan aikaan tuntuu oikean käden heikkoutta/kipua ja rintakipua. Tämä kaikki siis oikealla.
Sitten olen ollut aivan armottoman väsynyt. Nukahdan ihan väkisin muutaman tunnin hereilläolon jälkeen. Ihan hirveä väsymys joka kirjaimellisesti kaataa sänkyyn.
Sitten ollut muutenkin todella heikko olo koko ajan.
Olisko kellään MITÄÄN aavistusta, mihin tällainen voisi viitata?
En ole raskaana, en käytä e-pillereitä, ikää 24v. Eivätkä nuo oireet ole paniikkikohtauksia tms.
Lääkäriin menen jos oireet vielä jatkuu ja/tai pahenee. Eli mitä mieltä, onko näistä oireista syytä huolestua?
Kommentit (4)
Voi olla flunssaa. Flunssa/influenssavirukset voivat aiheuttaa mitä monimuotoisimpia oireyhdistelmiä eri ihmisille.
Itteääki väsyttää ja heikko olo, flunssaa on. Nyt liikkeellä sänkyyn kaatavaa flunssaa, joka ei kaikilla nosta kuumetta.
Ahdistuneisuushäiriö ja/tai masennus?
Ilman väsymystä olisin veikannut niska-hartiaseudun lihasjumeja.
Mene ihmeessä lääkäriin niin ei tarvitse itsekseen pohtia mikä mahtaa vaivata ja saat toivottavasti avun. Tsemppiä!