Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

päiväkoti on tehnyt pojastani agressiivisen huutajan :(

Vierailija
14.12.2016 |

4v , aloitti syyskuussa. en tiedä mikä viidakon meininki siellä on, mutta puolustaa nykyään lelujaan ja leikkejään agressiivisesti sekä puhuu huutamalla!

viihtyy kyllä hyvin, eikä pojastani ole henkilökunnalla ollut pahaa sanottavaa mutta tuo, että esim. hiekkalaatikolla vahtii tavaroitaan kuin leijona saalistaan ja ilmoittaa asiat huutaen ihmetyttää

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päiväkodissa oikein kannustetaan siihen. Jos huomataan että lapsi tappelee, niin häntä kehutaan ja hänelle annetaan karkkia. Kannustetaan puolustamaan leluja ja lyömään muita turpiin.

Vierailija
2/4 |
14.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsiryhmät tosi isoja nykyään. Valitettavasti lapset joutuvat pitämään puoliaan ja puhumaan kovaan ääneen että tulevat kuulluiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä! Oppinut pitämään puoliaan. Jos näyttää vähänkin heikolta kaikki on kimpussa ja kansakäymisessä vallitsee viidakon laki: vahvin voittaa. Heikot ja häviäjät väistykööt! 

Vierailija
4/4 |
14.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaihda lapsen hoitopaikkaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme viisi