Ehdottakaa tyylikästä, ajatonta laukkumerkkiä (ja mallia) 30v naiselle arkeen ja "juhlaan"
En tiedä itse kauheasti laukuista mitään ja nyt olkapäällä heiluu iän ikuinen vanha luottokassi.
Työt ja tyyli kuitenkin vaihtunut ja tarviisin oikeasti uuden ja tyylikkään, ajattoman laukun arkeen ja vähän hienompaankin esim. työtapaamiseen.
Kommentit (7)
Miksi sen tarvii olla joku tietty merkki? Lähde laukkukauppaan, etsi sieltä mieleisesi laukku ja osta se. Jos haluat laukun, mikä menee kaiken kanssa ja melkeinpä joka tilaisuudessa, suosittelisin jotain tote -mallista mustaa laukkua. Tyylikkäitä ja ajattomia :)
Ei sitä tyyliä merkki edellä osteta.
Kehitä itsellesi tyylisilmä ja valitse mieleisesi laukku.
Musta (no ehkä ruskea), nahkaa, ei killuttimia, ei hapsuja, ei koristeita, ei näkyviä logoja.
Minulla kriteerit täyttää pari Lumin laukkua. Omani ovat kestäneet jo lähes 10 vuotta, mutta olen kyllä kuullut tuoreemmissa laukuissa olevista maanantaikappaleista. Tiedä sitten.
https://lumiaccessories.com/product/tomi-small-messenger-bag-black/
https://lumiaccessories.com/product/eco-supermarket-bag-medium-black/
Käytännöllisiä, hyvin valmistettuja, hyvälaatuisia ja "merkittömiä":
http://www.giginewyork.com/Black-Parker-Satchel-Pebble-Grain-p/par-tim-…
http://www.brahmin.com/brayden-charleston/N84914.html
dwvar_N84914_color=Black#start=14
Silti kauniita, mutta makuasiat ovat tietenkin vaikeita.
Vierailija kirjoitti:
Miksi sen tarvii olla joku tietty merkki? Lähde laukkukauppaan, etsi sieltä mieleisesi laukku ja osta se. Jos haluat laukun, mikä menee kaiken kanssa ja melkeinpä joka tilaisuudessa, suosittelisin jotain tote -mallista mustaa laukkua. Tyylikkäitä ja ajattomia :)
Tavallaan tietysti näin, mutta yleisesti ottaen suurin osa kaupoissa myytävässä tavarassa jopa Suomessa sisältää kaikkia ihmeellisiä ja pirtsakoita killuttimia ja strasseja ja tupsuja ja solkia. Siksi on ehkä helpompi lähteä hakemaan merkki edellä, jos mieleisen näkee niin tietää sitten mistä sitä tiettyä kannattaa lähteä etsimään. Väittäisin, että jos menen satunnaisesti valittuun suomalaiseen laukkukauppaan, en löydä mieleistäni koska olen kranttu yhden laukun nainen, ja sen yhden on oltava silloin täydellinen.
Linkki edellisesdä katkeaa ja kuva puuttuu, mutta siis tämä mustana. Miksei beigenä, jos sopii aduihin/tyyliin.
https://cdnd.lystit.com/photos/dillards/506599842-Ginger-0a11afe8-.jpeg
Nämä nyt esimerkkejä, ovat ilman härpäkkeitä, Gigin laukussa käytännöllisiä lisäosia.
Osta ulkomailta joku laadukas, merkitön, josta itse pidät. Tai kotimaan liikeistä voit ostaa neliskanttisen kovan veskan, jonka sangassa kiikkuvaa avaimenperää ei saa irrottaa. Kaikki muutkin luulevat se olevan logo.