Mitä kivaa aiot ostaa veronpalautuksilla?
Kommentit (23)
En ole niitä ihmisiä, joilla raha polttelee näpeissä, joten en ole keksimällä keksimässä rahareikiä. Summa on kyllä aika samanlainen, minkä ajattelin käyttää uuteen talvitakkiin: vähän yli 300 euroa.
1100e tuli ja huomenna maksan 2000e auton korjauksen. Eli kivaapa tosiaan.
N. 400, kanarianmatkaan tammikuussa :-)
600 tuli ja tuhlaan sen itseni hoitamiseen. Käyn akupunktiossa, hierojalla ja naprapaatilla, loput laitan hammaslääkärille.
280e meni ja maksoin jo pois.
t. työtön
346€ tuli ja 200€ meni asp-tilille.
Tuli 1200, aion ostaa uuden auton. Ei kyllä tuo raha ihan riitä, mutta pääsee alkuun.
Varmaankin ruokakauppaan, kaikki 50€.
Oli hyvin verot tasapainossa ja palautusta tuli hiukan reilu satanen. Sattumalta ostin sentilleen samalla summalla black friday -tarjouksena ihonhoitotuotteita, joten naamaan uppoaa mun palautukset.
180 tuli, nyt ei ole mitään tukittavia rahareikiä. Huomenna tulee palkka ja siirrän käyttötililtä ylimääräiset säästöön.
Pari tonnia tuli ja ostin uuden valaisimen keittiöön, maksoi n. 400€. Loput säästöön.
500 mätkyjä ja päälle vielä työkkärin karenssi. Hyvää joulua minulle!
Vierailija kirjoitti:
600 tuli ja tuhlaan sen itseni hoitamiseen. Käyn akupunktiossa, hierojalla ja naprapaatilla, loput laitan hammaslääkärille.
Wau! Tästä voin sanoa, että hukkaan ei raha mee =) Joskus jos pääsis itekkin tuohon. Nauti!!!
Noin tonni tuli, joululahjoja ostan ja itselle telkkarin monitoriksi työhuoneeseen.
Montako samanlaista keskustelua oikein täytyy tehdä?
En ole tarkistanut tiliä, mutta pitäisi napsahtaa reilut pari tonnia.
En ymmärrä, miksi pitäisi ostaa jotakin "kivaa" kun en tee sitä muutekaan, vaan ostan vain tarpeeseen ja harkinnan mukaan, en osta edes jouluna tarpeetonta. Oivatpahan pahanpäivän varalle.
800- tuli ja joululahjoihin menee.