Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suosittele kampaajaa pääkaupunkiseudulta.

Vierailija
28.11.2016 |

Mä olen ihan kamalan näköinen. Vuosiin en ole käynyt kampaajalla enkä muutenkaan panostanut itseeni yhtään.

Nyt olen havahtunut siihen, että muutkin päivittelevät mun tylsää ja nuupahtanutta ulkomuotoani.
Mulla on pitkät, paksut ja kiharat hiuket, jotka olen jo vuosia vaan vetänyt ponnarille tai letille ja siinä se.

Mä tarttisin nyt jonkun sellaisen kampaamon, jossa joku selvästi tutkisi ja katsoisi mun piirteitä ja hiuslaatua ja sitten vähän niin kuin "määräisi", että nyt me leikataan sulle tällainen tukka. Mulla itselläni ei ole mitään käsitystä, millainen mulle sopii ja millaisen haluaisi, mä olen ihan pudonnut kaikista muotiin tai ulkonäköön liittyvistä asioista.

Jos varaan tosta lähikylältä vaan jonkun ajan, niin pelkään, ettei sieltä löydy sellaista vahvaa visionääriä, joka heti tietäisi miten leikata mun hiukset.

Olisiko sulla suositella jotakin tiettyä paikkaa tai kampaajaa, joilta sujuvasti luonnistuisi tällainen muuttumisleikki ja ilmeen kirkastus, ilman, että asiakas itse osaa ottaa kantaa mihinkään?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
28.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kukaan osaa auttaa? Vai onko nämä hyvät kampaajat tarkoin varkeltuja salaisuuksia?

Vierailija
2/6 |
28.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menisin vaikka Qhairiin tai Noir Conseptiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
28.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kampajussi (Jussi) ainakin leikkaa hyvin ja trendikkäästi. Muuntautumisleikeistä en tiedä. Soita ja kerro toiveesi ja varaa aika.

Vierailija
4/6 |
28.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

TS-Salonki Kati-Marjut

Vierailija
5/6 |
28.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nostan vielä näin iltameininkeihin.

Vierailija
6/6 |
12.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla hyvä kokemus UnikStudiosta Tikkurilassa, mutta tosiaan muuntautumisleikistä en tiedä. Sun pitää vaan googlata ja kysyä suoraan kampaamoista :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi yksi