kulmakarvat värjätty, saanko sitä väriä enää pois?
Näytän ihan myskihärältä. Kulmat on nyt liian hallitsevat. Kaveri värjäs ne.
Kommentit (11)
Vierailija kirjoitti:
Pitäisikö nyppiä?
No leikkasin saksilla vähän ja nyt tuli pieni kolo ..
Kyllä se väri siitä kuluu ajan saatossa, et jää myskihäräksi. Ai mut.. millä värjäsit? Jos on kyseessä ulkomaali, niin sit vähän hankalampi juttu. Nuo värit on vähän semmosia.
Ei sitä varsinaisesti pois saa, mutta sama kuin värjätyn tukan kanssa, voit yrittää haalistaa väriä muhittamalla öljyä karvoissa. Ajan kanssa se muutenkin haalistuu, ehkä kuukaudessa jo aika samanlainen. Pese kulmakarvoja usein puhdistusaineilla.
Laita rasvaa! Anna muhia ja kokeile uudelleen. Mulla toimi!
Älä nypi tai leikkaa enää, herran jestas!! :)
Kokeile sivellä usemman kerran päivässä sitruunamehulla anna kuivua ja pese pois. Voi hammasharjalla laittaa myös ruokasoodaa niihin kun olet laittanut mehua. Nopeasti haalistuvat tolla tavoin. Sauna ja muu lämpö edistää haalistumista. Nyppimään en lähtis, pilaat ne sillä tavoin.
Toinen extremempi mutta ei mikään jyrkkä tapa on ostaa hiuksille asteittaan vaalentavaa suihketta ja sitäkin hammasharjalla laittaa, föönillä lämmittää ja sitten huuhdella, ettei jää aine ärsyttämään ihoa. Toi suihke on todella mieto, ei siis tule mitään extreme muutosta mutta on toki tiukempaa tavaraa kuin sitruunanmehu.
Vierailija kirjoitti:
Ok. Kiitos. Ei oo ulkomaalia..
No huh. Kyllä se kuluu siitä.
Nyppimistä en kannata, itse nypin teininä eivätkä kasva enää yhtä tiheiksi vaan jää laikkuja. D:
Aja ihan perus naisten terällä, sillon kasvaa takasin yleensä samanlaiseks kun ennen ajamista.
No ei ne niin kauheat oo. Pitänee varoa liikaa leikkaamasta.
Meen kohta kauppaan.
Jos kukaan ei katso pitkään, niin ne on ok.
Pitäisikö nyppiä?