Uusi roskaton ja moraaliton blogi
Ajattelin alkaa kirjoittaa blogia. Ikinä en ole, mutta nyt olen pohtinut asiaa ja se voisi olla mukava uusi harrastus. Toivoisinkin kommentteja että mitä luulette että olisiko tällaiselle blogille kiinnostusta. Toivoisin siis rakkaiden av-mammojen kriittistä silmää. Alla linkki
Kommentit (5)
Niin.. meinaat että elämässäsi tapahtuu niin paljon kaikkea että jaksaa kiinnostaa?
Vierailija kirjoitti:
Niin.. meinaat että elämässäsi tapahtuu niin paljon kaikkea että jaksaa kiinnostaa?
No toivon ainakin. Tähän mennessä eletystä elämästä on jo useita tarinoita kerrottavana. Joten niistä voi aloittaa ainakin. Sen tietysti näkee kun aikaa kuluu mutta uskon ja toivon että aiheita riittää.
AP
Hauska idea! Toivottavasti oikeasti on kunnon sosiaalipornoa
Panosta enemmän kirjoitustyyliin. Tekstisi ei vaikuta tähän mennessä kovin kiinnostavalta ja tyyli on tylsä.
Osittain myös sanavalintojesi vuoksi tunnut ylpeilevän itsestäsi ja elämälläsi, vaikka et ole vielä mitään paljastanutkaan.
Suosittelen käyttämään enemmän toteavaa tyyliä, jossa kiihkoilematta kerrot todelliset vaikuttimet teoissasi (esim.valehtelu omaksi eduksi), ilman mitään itsekehuja tai turhia jäätelöä tilanteen kunniaksi-löpinöitä. Jos olet oikeasti tehnyt kamalia asioita ja elänyt kiinnostavaa elämää, voi blogi toimiakin.
No kun vielä oikeaa asiaa ei ole niin hieman vaikea sanoa. Mutta esittelytekstin perusteella vaikuttaa ihanan roskaiselta :D