Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kerro onnellisesta parisuhteestasi

Vierailija
15.11.2016 |

Haluaisin lukea onnellisista parisuhteista, jotta saisin itseenikin luotua uskoa sellaisten olemassaolosta. Lähipiirissä niitä ei näy, näissä nettikeskusteluissa vielä vähemmän.

Olen sinkku, joka yrittää onnettomien suhteiden jälkeen kerätä rohkeutta etsiä vielä kerran uutta suhdetta :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä löysin 15 vuotta sitten onnen ihmisen kanssa, johon en ihastunut päistikkaa. Elämä oli alusta lähtien tasaista ja selkeää enkä kaipaakaan mitään draamaa enää. Rakastan silti syvästi, rakkaus tuli ajan kanssa. Hyvin tasapainoinen ja tasa-arvoinen suhde, jossa ei pelata mitään.

Vierailija
2/3 |
15.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei parisuhde pelkkää päivänpaistetta oo, mutta meillä on miehen kans tavallaan yhteinen visio. Me ollaan tiimi ja pyritään eteenpäin yhdessä.

Meillä on hyvä seksielämä vaikka arki viekin välillä siltä voimia. Ei oo saatu yhteisiä lapsia, mutta loppujen lopuksi suru ja vaikeudet on yhdistäny meitä.

Meillä on huumoria ja nauretaan asioille. Välillä kyllä nahistellaan ja väitellään ja mies ärsyttää mua ihan suunnattomasti. Silti en vaihtais mihinkään.

Mulla on turvallinen olo kun hän on olemassa. Rakastan hänen käsiensä kosketusta, kun ottaa kädestä mua. Käy joka aamu antamassa suukon ennen kuin lähtee töihin.

Tiedän että hän rakastaa mua ja pysyy rinnalla vaikka mitä tulisi. Luotan häneen sataprosenttisesti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei näytä olevan paljo kokemuksia

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kaksi