Aiotteko Joulun välipäivinä pitää juomisesta yhtään välipäivää?
Kommentit (11)
Olen työssä välipäivät mutta pomo on lomalla ja osa työkavereistakin ja muutenkin työssä on hiljaista. Meillä on pieni porukka jotka tissuttelemme työpaikalla aina joulun välipäivinä ja heinäkuussa kun on vastaava tilanne.
Jätätkö ap lapsesi hakkaamatta edes aattoiltana?
Juon joka päivä lasin hyvää viiniä ja imetän.
Ei me kännissä olla, muutama annos päivässä pitkin päivää, ei tietenkään missään örvellyskunnossa vaikka juodaan viiniä, konjakkia, viskiä ja kaikkea muuta. Juopot juo kirkasta viinaa, olutta ja siideriä, mutta me parempi väki juodaan laadukkaampia juomia, ettei känniin tulla. Ei lapsetkaan mitään huomaa, kun me osataan ottaa sivistyneesti näitä sivistyneiden juomia.
Vierailija kirjoitti:
Juon joka päivä lasin hyvää viiniä ja imetän.
Oletko nainen vai mies?
Oman aikatauluni mukaan ei tule mitään taukoja.
Olen suunnitellut kellon tarkkaan aikataulutuksen milloin menee lasi pari viiniä, milloon kulautetaan toti ja milloin siirrytään drinkkeihin, shotteihin ja kunnon vetoihin.
Mutta vain hyvässä seurassa. Ja itse olenkin hyvää seuraa.
Juon tai olen juomatta, ihan miltä tuntuu. Kaapissa on kuitenkin aina olutta, viiniä ja konjakkia.
En varmaankaan juo ollenkaan koko jouluna, ei vaan kuulu oman sukumme perinteisiin.
Nyt on ensimmäistä kertaa viiniä tulossa joulupöytään, mutta välipäivinä on töitä ihan normaalisti, että välipäiviä tulee varmasti pidettyä. Uudenvuodenaattona varmasti tulee juotua taas viiniä tai skumppaa.
Olen ollut juomatta koko vuoden joten joulunaika menee ihan samaan putkeen.
Mitäs sitä hyvää putkea katkaista. Ei kun vaan lisää viiniä litkittäväksi.