Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Bumbyjen käyttäjät, koko kysymys!

09.03.2006 |

Moikka!



Meillä on pojalla jäämässä pieneksi nuo S koon bumbyt ja kyselenkin nyt, että kannattaako ostaa ollenkaan M-kokoa, vaiko siirtyä suoraan L-kokoon? Sisävaippana käytän joko harso leijataitoksella + tarvittavat lisäimut taikka sitten muotoonommeltua sisävaippaa (milloin mitäkin). Tässä oli pitkä väli, jolloin käytin kertiksiä ja huomasin pojan kasvaneen näistä S-koon pökistä vähän jo yli.



Ja jos jollain on antaa vinkkiä muistakin vaippahousuista, joissa on pehmeät lahkeensuut yms, niin kiitollisuudella otetaan vastaan. Täällä meilläpäin kun ei oikein pääse hypistelemään, vaan tilaamalla tulee kaikki =).

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyselit M-kokoisista Bumpyista. Riippuen siitä millainen jättiläinen poikanne on, voinette toki siirtyä suoraan S-koosta L-kokoon, mutta minusta kyseisen merkkisissä vaippahousuissa on aika reilut koot, eli poikanne vamraan hukkuisi L-kokoisiin housuihin.



Voithan ostaa esim. yhdet M-kokoiset ja L-kokoiset samaan aikaan, katsoa miltä tuntuvat ja näyttävät ja sen mukaan sitten enmmän sopivaa kokoa.



Vierailija
2/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä sitten ilmeisesti jättiläinen kun siirryimme suoraan S-koosta L-kokoon ja hyvin toimi, poika ei todellakaan hukkunut vaippoihinsa. :) Muistaakseni kun Bumpyja ostimme meille nimen omaan suositeltiin joka toisen koon käyttöä.. Mutta tapauskohtaista toki, meillä todellakin on iso ja reitevä kundi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän poika on vyötäröstä hoikka ja reidet on vissiin =) ihan normaalit, pituutta joku n.75 senttiä ja painoa n.9kg.



Lisäkommentteja vielä odottelen, pähkäilen tota m vai l kokoa edelleen.

Vierailija
4/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse mietin samaa poikamme kanssa S-bumbyjen jäädessä pieniksi. Päädyin tilaamaan suoraan kahdet L-koon kuoret ja minusta ostos ja päätös oli kyllä hyvä. Poika ei hukkunut kuoriin, vaikka ne aluksi tuntuivat hieman suurilta. Valmistaja muistaakseni suosittelee ostamaan isomman koon jos sisävaippoina käytetään muotoonommeltuja. Meillä käytössä oli harsot, eikä siltikään olleet mahdottoman kokoiset, säätövarahan on bumbyissä aika hyvä. Uskon että L-koko passaa!



Iina

Vierailija
5/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisään vielä, että meillä poika on nyt 75,5 cm ja 11,5 kg, ja L-koko uhkaa jo jäädä pieneksi!



Iina

Vierailija
6/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä käytetty L-kokoa siitä asti kun tyttö jotain reilu 8 kg painava.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
09.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päädyin nyt tilaamaan L-kokoiset ja kokeeksi myös yhdet totsbotsin 2 kokoiset. Kiitos vielä kerran!