En pidä lapsista enkä lemmikeistä
Eläimistä pidän ainoastaan luonnonvaraisista.
Minut leimataan pahaksi ihmiseksi mielipiteeni takia ainoastaan sen vuoksi etten näistä kohderyhmistä pidä.
En koskaan vahingoittaisi lapsia fyysisesti enkä henkisesti, en myöskään lemmikkejä. Ainoastaan kartan, vaikka niitä yritetään väkisin tunkea syliin ja paijattavaksi. Ihmiset eivät voi vain yksinkertaisesti tajuta etten saa mitään viboja näistä muuta kuin ärsytyksen.
Onko lemmikinomistajat ja niistä pitävät, samoin kun lapsista hurmaantuvat yksi yhtenäinen hyvien ihmisten ryhmä vailla mitään negatiivisiä piirteitä? Toisin nämä ryhmät kokevat läpeensä pahoja vailla mitään positiivistä?
Kommentit (2)
En minäkään pitänyt ennen kuin saan omat lapseni.
Nykyäänkin pidän vain omista lapsistani. Lemmikkiä en aio koskaan ottaa. En tykkää eläimistä yhtään. Pelkään niitä.
Täällä toinen. Nyky kakaroiden meno on aivan hillitöntä. Saavat riehua ja mellastaa miten haluavat ja sitten pitäisi vain maireasti hymyillä, kuten ei kun yksi kakara hyppäsi kahvilassa niskaani joltain takana olleelta korokkeelta ja roiskautin kaffet syliini. Äidin mielestä oli ainoastaan hauskaa ja söpöä kun kakru osasi hyppi!
Viis minun kahvilahetkestäni. Nykyään marssin tahdin määräävät typerät vanhemmat ja niiden täysin vailla kasvatusta jäävät tenavat. Se luuri kun on tärkeämpi huitoa sormella.