Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi vela-miehet vetoavat aina siihen että ovat käyneet armeijan?

Vierailija
23.10.2016 |

Onko se muka joku peruste sille ettei tarvitse hankkia lapsia vaan saa sitten elää itsekästä elämää lopun ikänsä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole koskaan kuullut tuollaista. Mistä sä ton keksit?

Vierailija
2/3 |
23.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieheni, kuten minäkin, on vela. Hän on käynyt armeijan, mutta en usko että sivarina sen enempää lapsia haluaisi. Eikä hän ole itsekäs, oikeastaan päinvastoin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Onko se muka joku peruste sille ettei tarvitse hankkia lapsia vaan saa sitten elää itsekästä elämää lopun ikänsä?

Yhdelläkään miehellä ei ole mitään velvollisuutta toteuttaa naisen perheleikkiunelmaa. Väestöliiton yhden artikkelin mukaan vakiintuneissa parisuhteissa aloite lastentekoon tulee 2/3 naisten suunnalta ja jos mies sanoo "ei", edessä on ero (tälläkin palstalla käsketään hankkiutumaan eroon ajantuhlaajamiehistä...).

Mies voi elää aivan hyvää, terveellistä, vastuullista elämää vaikka pysyisi ikipoikamiehenä. Tosin naisethan yrittää dissata tämän valinnan kakaramaisen itsekkään muutenkin naista saamattoman peräkammarinpojan elämäntavaksi. Satunpa tuntemaan joitakin monellakin tapaa särmää 30-40v ikipoikamiestä. Noissa hepuissa kun on ne AV-raadin arvostamat asiat (koulutus, urheilullisuus, hyvät tulot, matkustelu harrastusten merkeissä) pl suoranainen inho vakkarinaisia ja niiden "liitännäisseurauksia" kohtaan

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi seitsemän