Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suostuisitko käyttämään sänkyhommissa metallista kaulapantaa jos mies pyytäisi?

Vierailija
11.10.2016 |

Seksikumppani pyysi ja ajatus on minusta epämiellyttävä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietenkään et käytä jos tuntuu epämiellyttävältä.

Itse harrastan oman kumppanin kanssa silloin tällöin bdsm-touhuja joten hänen pyynnöstään suostuisin. Tuollainen touhu vaatii kuitenkin ehdottomasti luotettavan kumppanin eli jonkun random-hoidon kanssa en suostuisi.

Vierailija
2/5 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kyllä kenenkään kanssa haluaisi. Tykkään välillä että omat/kumppanin silmät peitetään huivilla ja puhutaan tuhmia, mutta suukapulat, pannat yms. ei kyllä tulisi käyttöön edes kumppanin pyynnöstä. Vaakakupissa painaisi siinä kohtaa kumppanin halua enemmän oma mukavuus ja turvallisuuden tunne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin kerran voisin kokeilla jos turvallinen suhde. Jatkosta päättäisin sitten kokeilun herättämien tuntemusten mukaan. Itse olen huomannut pitäväni joistakin asioista uskallettuani kokeilemaan ja joitakin siedän toisinaan koska tiedän toisen niistä nauttivan. Mutta jos ajatus tuntuu sinusta täysin vastenmieliseltä, älä suostu. Jokaisella on omat rajansa, joita on hyvä välillä yrittää venyttää, mutta ei väkisin ylittää.

Kannattaa myös miettiä mahtaako seksikumppanisi tehdä jotakin asioita mieliksesi vaikka ei itse niistä niin kovin välittäisi. Tässä vastavuoroisuus on tärkeää, ei saa olla niin että mennään täysin toisen ehdoilla.

Vierailija
4/5 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilolla. Toki mun kaulapantani, joka odottaa lelulaatikossani sitä että mies asiasta innostuisi, on nahkainen ja siinä on metallisia lenkkejä, mutta kyllä.

Vierailija
5/5 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En. Eipä minua kyllä muutenkaan mikään S/M-meininki kiinnosta, mutta vaikka muutoin kiinnostaisikin, niin en usko että suostuisin mihinkään vastenmieliseen vain toisen mieliksi. En oikeastaan haluaisi edes, että mies itsekään käyttäisi mitään ylimääräisiä härpäkkeitä seksissä. Mun kiksit tulee ihan luomuseksistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kaksi