Miehen hipster-kaveri pummaa aina kyytiä - sitten valittaa kuinka epäeettistä yksityisautoilu ob
En kestä tuota tekopyhyyttä enää. Aina milloin milläkin tekosyyllä tarvitsee kyytiä. Muistaa kuitenkin vinkua koko matkan ajan kuinka hän ei ikinä ostaisi autoa, haukkuu minua että olen laiska äiti kun en kuskaa lasta 20km päähän harrastukseen polkupyörällä vaan autolla. Tankatessa saarnaa, että tajuammeko me että öljy tulee loppumaan maailmasta ja sitten tulee sota. Polttaa kuitenkin itse tupakkaa ja loukkaantui kun huomautin että tupakan viljelykö sitten on kauhean eettistä.
Kommentit (5)
Tuollaisia ne Vihreät ovat. Jos oikeasti joutuivat luopumaan kaikesta, eivät selviytyisi elämästä. On helppo valittaa ja arvostella kun ei itse tarvitse kuitenkaan oikeasti luopua mistään. Kaikki vihaavaat hipstereitä juuri tämän vuoksi.
Kuulostaa tutulta. Sain kuulla ex- hipsterkaverilta olevani lapsityövoiman kannattaja kun en halunnut ostaa aurinkokaupan karmeita räikeitä kolttuja :D
Vierailija kirjoitti:
Sama kaveri lentää 4x vuodessa ulkomaille, koska matkailu avartaa u know.
Tekis niinkuin pakolaiset. Reppureisulle ympäri Eurooppaa ja jos kauemmas tahtoo niin sitten soutuvenellä merien yli, niin on ekologista.
Sama kaveri lentää 4x vuodessa ulkomaille, koska matkailu avartaa u know.