3,5 vkoa synnytyksestä. Harrastettiin seksiä ilman kondomia. Onko kohtutulehduksen vaaraa?
Vai miks kaikki suosittelee kondomia?
Mies laski lastin sisään jos sillä jotain merkitystä...
Kommentit (10)
Miten niin tosi? Mikä tässä ei muka olis totta?
Suosittelisin odottamaan uuden kans edes vuoden ikään jotta näette millaista se arki sitten on. Pikkuvauvan kansssa todellakin niin helppoa että saattaa tehdä toista heti perään mieli.
mä tulin raskaaksi 2 ja ½ viikkoa synnytyksen jälkeen.
Mutta mun tietoihin ei kannata karmeesti luottaa ;D
Aiheen vierestä sanoisin, että kannattais katselle hieman pidempään eteen päin, kyllähän se vajaa neliviikkoinen vauva on helppo ja suloinen vielä, mutta odottakaas puoli vuotta eteen päin... Tai edes muutama kuukausi ;)
On eka. Ei kyllä oo helppo. 3h välein syötöt ku niin pieni eli alle 3kg ja aika känkkäränkkä välillä...
myöhemmin tulevat vaiheet ;) Ja antaisitte vauvan olla edes vuoden pitempään ainokainen jotta saa tarpeeksi huomioo..
T:9
Meidän pikkuinen on 10kk ja tässä sylissä köllöttää viikon ikäinen pikkuveikka. Meillä tosin on kaikki viis lasta pienellä ikäerolla, mut yhtään en kadu.
Voi olla etten edes raskaudu nopeasti koska imetän...
käytittekö edes ehkäisyä?