Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko oikean rakkauden löytäminen oikeasti pelkkää harlekiinisarjaa?

Vierailija
27.09.2016 |

Oon menossa viikonloppuna elämäni ekoille treffeille aikuisiällä. Mies löytyi harrastusaiheiselta nettipalstalta. Mulla takana erittäin huono liitto josta yksi lapsi. Miehellä myös lapsi ja ainakin yhteinen harrastus siis olisi.

Haaveilen parisuhteesta jossa mies oikeasti rakastaisi minua, juuri minua, ja haluaisi olla kanssani perhe. Kokisi yhteenkuuluvuutta, olisi oikeasti rakastunut.

No nyt sitten olemme miehen kanssa viestitelleet ja hän on ollut todella aktiivinen ja lähes painostanut mua treffeille. Menin lukemaan netistä jotain juttuja naisen ja miehen eroista treffeillä, ja siinähän kyynistyin sitten ihan täysin. Miehet haluaa vaan kiinteän vartalon jonka kanssa harrastaa seksiä ja tunteilla ei ole mitään tekemistä ja blaablaa. He eivät ihastu naisen persoonaan tai huumoriin. Onko se oikeasti niin? Sellaisiako valtaosa miehistä oikeasti on?

Onko tämäkin mies vain siksi innokas että on puutteessa? Onko edes teoriassa mahdollista että hän oikeasti etsii parisuhdetta eikä vain ketä tahansa jolta lohkeaa?

Inhottava olo.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tietenkään ole harlekiinisarjaa, sellaisethan on fantasiaa. Mutta kyllä rakkautta on ja yhteenkuuluvuutta, ja vaikka joku "painostaisikin" treffeille puutteensa takia, niin jotenkinhan ne rakastuvatkin ihmiset joskus tapaavat. Ja se rakkauden huuma kestää sen pari vuotta, sen jälkeen jää se tasaisempi rakkaus ja yhteenkuuluvuus jne.

Vierailija
2/5 |
27.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet pilannut maailmankuvasi lukemalla romanttista hömppää. Se on tarkoitettu naisten eskapismiksi, mutta totta se ei ole. Kannattaa reivata odotuksiaan alas, jos tuolta pohjalta lähtee.

Vierailija
4/5 |
27.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Harlekiinisarja" toki vähän kärjistetty mutta kyllä, oikeaa rakkautta on olemassa.

Ei voi kärjistää... osa miehistä on taatusti kuvailemasi kaltaisia mutta ei toki kaikki.

Mene niille treffeille niin opit tuntemaan miehen. Kyllä siitä huomaa jos se haluaa vain "päästä pöksyihin" ja jos niin silloin teet omat johtopäätöksesi asiasta.

Vierailija
5/5 |
27.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taas yksi av-mamma suhde alkamassa. Tässäkin käy taas niin että vaikka ap ei yhtään tykää siitä että mies haluaa vain panemaan niin ap hyväksyy tämän koska "mies on niin kiva ja onhan meillä yhteinen harrastuskin"

Ja sitten vuoden päästä palstalla valitetaan kun mies ei välitä yhtään

*huoh*

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän neljä