Juhlien suunnittelu
Olen järjestämässä suurehkoja juhlia n. puolen vuoden päästä. Onkohan jossain olemassa jonkinlaista valmista pohjaa suunnittelulle, tietenkin sellaista mitä voisi muokata oman mielen mukaan? Joku minne voisi tallentaa kuvia, vieraslistaa, rakentaa budjettia jne. Ideoita ja ajatuksia kun on niin paljon etten ihan heti osaa päättää vaan olisi kiva koota ideat ensin yhteen. Vai pitääkö vaan tyytyä ruutuvihkoon. Miten te olette suuremmat juhlat suunnitelleet?
Kommentit (3)
Meillä on häitä varten google drive kansio, jossa on exceleita budjetille, vieraille jne. word-listoja yhteystiedoista sekä pp-slideja ideointikuville.
Olisiko blogger hyvä? Asetukset niin, että näkyy vain itselle. Siellä kai saa tehtyä välilehtiä?
Itse käytän ecxeliä ja pinterestiä, mutta suunnitelmien tarkentuessa olisi kätevämpää, kun kaikki olisi samassa paikassa.
Minä olen käyttänyt exceliä suunnitteluun. Pienemmät juhlat muistivihkoon, kun perhejuhlissa paikka ja vieraat on kuiitenkin selvillä.