Miksei palstan Tampere-vihaan puututa? Modet herätys!!
Tampere on kuitenkin Suomen paras kaupunki asua.
Kommentit (20)
Aika paljon negaa uutista tullut sieltä päin.
Mitä sekoilet ap! Kyllä kai haukkua saa, jos on aihetta ja siellä pöin on nyt tapahtunut parissakin paikassa.
Jos Tampereen pahimmat ongelmat ovat delfiinien liian hyvä kohtelu ja mamupäiväkodin työntekijän epäpätevyys, nii hyvin on kaupungissa asiat :D
Kaikkien valittajien IP:t on Tampereelta. Valitukseen on hyvät syyt.
Jos tämä on Suomen paras paikka asua, on aika lähteä Suomesta.
Mikä ihmeen palstaviha? Yksi avohoitopotilas tykittää sarjatuotantona tuota samaa paskaa menemään. Pysyy vaan Tampere-aiheisista keskusteluista poissa niin oma elämä helpottuu kummasti. Antaa avohoitopotilaan tuntea itsensä tärkeäksi niin kaikki voittaa :)
Tampere ei ole Suomen paras kaupunki asua, sillä Turku on.
Pellepartio edustaa hyvin Tamperetta. Su-vakki/komukoita jotka elavat tulonsiirroilla, kuvottavaa jengia.
Vierailija kirjoitti:
Mitä sekoilet ap! Kyllä kai haukkua saa, jos on aihetta ja siellä pöin on nyt tapahtunut parissakin paikassa.[/quote
Eihän tällä palstalla saa yleensä esittää edes aiheellista kritiikkiä tai kommentoida negatiivisesti saati sitten haukkua kun kyse on mistään oikeasti tärkeästä.
Miksei saa kritisoida ihan selviä epäkohtia?
Minä puutun eli ilmoitan asiattomaksi. Helsinki se vasta karmee paikka onkin. Kummastakin pitkä kokemus ja Tampere päihittää Helsingin mennen tullen.T 51 v.
Miesviha täällä on suurempi ongelma!!11
Tampereella turvallista asua verrattuna Etelä-Suomeen ja ihmisetkin kivempia kuin Etelässä. Saanhan sanoa, kun kokemusta on asua Tampereella ja Helsingissä.
Jos haluat poistaa Tre ketjuja niin kirjoita mistä rikoksesta matu on jäänyt viimeksi kiinni. Kyllä lähtee.
Vierailija kirjoitti:
Minä puutun eli ilmoitan asiattomaksi. Helsinki se vasta karmee paikka onkin. Kummastakin pitkä kokemus ja Tampere päihittää Helsingin mennen tullen.T 51 v.
Mutta Helsinkiä saa haukkua, miksei Tamperetta saa? Onko se heti asiatonta jos ei tykkää jostain kaupungista?
Älä ilmoittele Tampere-ketjuista, vaan kirjoita niihin oma näkökulmasi. Olin juuri kirjoittanut edelliseen Tampere-ketjuun pitkän tekstin siitä, miten ulkopaikkakuntalaisena pidän Tampereesta. Se kuitenkin katosi bittitaivaaseen, koska oli raportoinut ketjusta modeille ja ketju hävisi. Oma syysi, ettei sitäkään positiivista mielipidettä ole luettavissa.
Jenni Vartiainen voisi olla ratkaisu.
Mua tamperelaisena ärsyttää poliitikkojen toimet huvipuistoasiassa.
Koska kaikki vihaavat Tamperetta. Varsinkin tamperelaiset.