Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ostettiin Jyskistä lipasto ja nyt suututtaa

Arg
20.08.2016 |

Lipasto oli Tranbjerg-mallinen neljällä laatikolla ja laatu melkoista kuraa!

Lastulevy on haperoa ja halkeaa naurettavan helposti. Esim. lipastoon kuului naulalla pohjaan kiinnitettävät jalat, jotka irtosivat lipastoa siirrettäessä halkaisten samalla pohjan. Nyt sitten joudutaan liimaamaan pohja kuntoon ja korvaamaan jalat pehmotassuilla.

Lisäksi kasausohjeet olivat hyvin vaikeaselkoiset. Monesti kuulee Ikean kalusteita haukuttavan, mutta niissä on sentään joku järki ja kestäviäkin ne on. Kyllä tämä Jyskin ostos taitaa jäädä viimeiseksi kyseisestä ketjusta. :((((

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi, ei Jyskistä kannata ainakaan huonekaluja ostaa.

Vierailija
2/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veisin takaisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainoa, mitä sieltä kannattaa ostaa, on Smartstoret.

Vierailija
4/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laittakaa palautetta vaikka kuvien kera. Ei ne muuten tiedä.

Vierailija
5/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jysk nyt on ehkä huonoin paikka ostaa huonekaluja. Ettekö te liikkeessä yhtään katsoneet mallikappaletta? Massiivimäntynä markkinoitu kaappi oli todellisuudessa alle 2mm paksua mäntyviilua jne. Joo, teknisesti ehkä oikein mutta kyllä minulle ainakin odotukset massiivipuulle on hiukan jämerämpi puutavara kuin päreet.

Vierailija
6/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ajattelin juuri ostaa saman sarjan 3+3 laatikollisen, koska paikkakunnallani ei ole Ikeaa ja kuljetus maksaisi liikaa.. Ostin talvella Jyskistä hyllyn josta puuttui reikiä ruuveille ja päälimmäinen levy halkesi molemmilta puolilta. 

Ajan nyt kyllä mielelläni 150km lähimpään Ikeaan hakemaan samanlaisen (on muuten Ikeassa 119€ ja Jyskissä 139€) ! 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kurja kokemus! Mulla on sieltä ostettu vuodesohva, ja hyvin on kestänyt kovaakin kulutusta. Hinnat kertovat kyllä "laadusta", joten niiden perusteella pitäisi olla varuillaan.

Toki halvallakin tuotteella pitää joku järkevä takuu kestolle olla. Eiköhän siellä tulla vastaan jotenkin, kun noin heikko oli.

Vierailija
8/10 |
20.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on keittiössä pöytä ja 6 tuolia, ostettu Jyskistä suunnilleen 1998. Todella laadukkaat, umpipuuta. Samasta paikasta ostettiin myöhemmin 2 lipastoa, jotka myös OK. Viime vuonna ostin työtuolin, ei mitään moittimista. Opiskelemaan lähtenyt lapseni osti sieltä kirjoituspöydän ja hyllyn, kummassakaan ei mitään vikaa.

Voisiko olla niin, että jos ei osta sitä kaikkein halvinta, niin saa ihan laadukasta ja kestävää? Ja jos tajuaa koota ne huonekalut oikeilla välineillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
11.11.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tämä tranbjerg 3+3, ja kuudesta laatikosta yksi on puolen vuoden jälkeen ehjä. Kierrettävät ruuvinlukitsijat kiertyvät itsestään pois ja neljässä laatikoista on pudonnut pohja, vaikka kaikki on kasattu täsmälleen ohjeen mukaan (pohjien tukemiseen oli vain surkeat yhdellä pikkunaulalla kinnitettävät 1x1 cm kiilat). Ikean kalusteita on tullut kasattua vaikka kuinka monta, eikä yksikään ole hajonnut samalla lailla käsiin.

Jysk myy nykyään tismalleen samaa kuraa mutta eri nimellä, varoituksena vain niille, jotka harkitsevat LIMFJORDEN -lipastoa.

Vierailija
10/10 |
12.11.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joka kaupassa on halpaa roskaa ja vähän hintavampaa ja laadukkaampaa kamaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi kaksi