Mitä ajattelisit jos työkaverisi saisi kukkia hääpäivän kunniaksi työpaikalle?
Kommentit (9)
Minulla itseasiassa on työkaveri, joka jostain syystä saa paljon kukkia miehiltä. Alkuun se oli söpöä ja nykyään alkaa jo naurattaa, kun kukkapuska tulee työpaikalle. Työkaveri ei kuulemma tiedä, miksi hänelle annetaan niin paljon kukkia. Ollaan tultu siihen lopputulokseen, että hänen otsassaan lukee näkymättömästi "kukkaistyttö".
Siellä ne on sitten kahvihuoneessa kaunistuttamassa harmaita seiniä.
Eli mielestäni suloista ja ihanaa. Myös vähän hämmentävää jatkuvalla syötöllä, mutt sillai kivalla tavalla.
Töissä ollaan töissä. Eli jotenkin hassua, että ne pitää töihin lähettää.
Kiusaantunut olisin, jos itse saisin. Toisten puolesta en korvaani lotkauttaisi.
todellakin iloinen! :)
kerran nuorena tyttönä sain itse ruusun työpaikalle, mutta olin silloin niin idiootti että nolostuin enkä osannut iloita asiasta. Nykyään osaisin, ja työkaverinkin puolesta kyllä :)
Olen saanut kukkia mieheltäni työpaikalleni toiselle paikkakunnalle. Oli työkavereidenkin mielestä hieno ele.
Olishan se erikoista, mutta olen kyllä saanut kukan töihin, aikuinen tyttäreni toi synttärikukan (itsellään sama syntymäpäivä). Juotiin siinä limut ja syötiin pullat mun työpöydän ääressä juhlan kunniaksi, kukka ei kauan hengissä siellä työhuoneessa pysynyt kun ei siitä ole edes ikkunoita pihalle.
Kaikki mut tuntevat tietää mun tykkäävän kukista, eli ei varmaan enää edes ihmettelisi, ja jos työkaveri sais kukkia, niin ajattelisin että kylläpä sillä on romanttinen mies, mun mies ei osta kukkia mulle kuin synttärinä ja äitienpäivänä. Silloin kun mulla oli oma firma, mies saattoi tuoda kukat töihinkin, muuten kyllä aina antaa kotona ne.
Sain ensimmäisenä hääpäivänä ex-mieheltä lahjaksi upouuden fillarin jonka vahtimestari toimitti työpaikalleni kesken päivän.
Erillisessä lahjapaketissa oli vielä mustat urheilutoppi, -shortsit ja pyöräilykypärä.
Se oli sitä alkuavioliiton suureellista esittämisaikaa jolloin piti tehdä vaikutus pikemminkin ympäristöön kuin pikku wifeyyn.
Kukaan tuskin hämmästyy jos kerron minkä dg:n mies sai myöhemmin ihan virallisesti, psykiatrisen kriisiosaston ikävältä tohtoritädiltä...
Juu, se inflaation kokenut n-word.
EVVK.