Aion yllättää häissäni! Mielipiteitä?
Olen menossa naimisiin ensi kuussa ja keksin eilen vähän hurjan hääleikin. :) Suunniteltiin sitä sitten yhdessä kaason kanssa ja tarkoitus on pitää se salassa kaikilta muilta. Vaatii vähän huumorintajua joten voisitteko kertoa oman mielipiteenne tästä :) Tosikot älkööt vaivautuko.
Meinattiin että kun pappi vihkii meitä, minä sanonkin ei ja pidän puheen siitä miksi häät onkin peruttu, niin kuin elokuvissa. Puheen lopuksi kaaso taputtaa :D Katsotaan, innostuuko vieraatkin. Sitten minä marssin pois ja kaaso jää seuraamaan miestä ja kuvaa reaktion. Odotetaan puoli tuntia - tunti mutta ei anneta sulhasen poistua paikalta. Sitten minä tulen takaisin, ja paljastan, että se olikin vain hääleikki. Sitten suoritetaan vihkiminen loppuun.
Myöhemmin näytetään video sulhasesta pienenä kevennyksenä varmaan pöydissä. Haluan saada aikaan kunnon reaktion ja vähän säikytellä samalla tosikko miestäni :) Mitä mieltä olette ja onko joku kokeillut tällaista yllätys hääleikkiä :)
Kommentit (48)
Voipi olla, että itse sulhasena poistuisin paikalta.
Näitten taso laskee kuin lehmän häntä.
Tosi kiva yllätys leikki hei :) Kjeh kjeh! Ymmärsin että häät pidetään Porvoossa, saanko tulla vieraaksi?
Sopisit hyvin yhteen erään taannoisen onnentunteen maksimoijan kanssa 😀
Oikein hyvä, jos sulhasesi on se, joka jätti sinut ennen kosintaa ihan vaan tunnetta kasvattaakseen.
Kyllä suakin naurattaa kun mies ei tulekaan takaisin.
Aika lapsellista ja julmaa. Jos olisin tuo mies, kieltäytyisin tuollaisen nöyryytyksen jälkeen. Enkä ole tosikko, huumorintajuni vain on sivistyneempi.
Hyi vittu. Oot kamala ihminen. Mulle jos tehtäis tollainen oksettavalla tavalla nolaava pila en todellakaan enää menis naimisiin sen ihmisen kanssa.
Miten te jotkut voitte edes ottaa tän tosissaan? :D
Minä olen pappi, kerron vain sen, että, jos morsian poistuu, poistuu pappikin. Papin tehtävä ei ole jäädä selvittämään tilannetta. Sulhasen ohjaan pois paikalta ja järjestän hänelle kriisiapua.
Mutta porvoon häissä toki vihkijänä toimiikin porvoon pappi.
No hehheh. Ei uponnut tämäkään yritys.
Älä ihmettele jos mies ei enää halua sinua tuon jälkeen :) on ihan syynsä miksi elämä ei mene niin kuin jenkkileffoissa :)
En ole itse uskovainen, mutta kirkko ei kyllä paikkana sovellu hääleikkeihin ja pilailuun. Avioliittoon vihkiminen on vakava, pyhä toimitus, ja halvennat sekä työtään tekevää pappia että kirkkoa tuollaisella pelleilyllä. Usein vihkimisiä on myös useita samana päivänä, eikä pappi jouda käyttämään ylimääräistä tuntia yhden parin vihkimiseen. Miten edes kuvittelet kirkon henkilökunnan (pappi, kanttori) lähtevän mukaan tuollaiseen?
Ei