Kotiäiti ja puolivalmisteet.
Miksi sitä kauhistellaan jos kotiäiti ostaa puolivalmisteita kaupasta? esim kinkkukiusaukseen valmista peruna-sipulisekoitusta pussissa eikä itse kuori ja viipaloi perunoita. Vaikka aikaa olisikin niin miksi niitä ei saisi ostaa valmiina?
Kommentit (4)
Kuka kauhistelee?
Noin teen usein ja kukaan ei ole kauhistellut. Nimenomaan pakasteesta saa asiallisia puolivalmisteita, jotka vähentävät ruuanvalmistukseen kuluvaa aikaa jopa puolella tunnilla.
Sillä välin voi lukea lapsille kehittävää kirjallisuutta tai pelata palloa pihalla :)
En ole törmännyt kauhistelijoihin. Jopa anoppi hyväksyy.
Mitä helvettiä? Ootkohan sä keksinyt itse koko jutun, vai onko sulla tuttavapiirissä vinksahtaneita yksilöitä jotka puuttuu liikaa sun asioihin? Ei tulisi mieleenkään potea huonoa omatuntoa sellaisesta. Ootko koskaan ajatellut että sua syyllistetään koska suostut syyllistymään.
Kuka tällaista kauhistelee? Jos jollekin tulee pieneen mieleen olla kiinnostunut toisten ihmisten normaalista ruoanlaitosta, niin täytyy olla jotain ongelmia päässä.