Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Outo nousukänni

Vierailija
15.07.2016 |

Ei yhtään sellainen kun nousukänni on normaalisti. Intensiivistä euforiaa, hyvänolontunnetta, tyhmä virne naamalla. Ei ollenkaan sellaista puhealiasta ja aktiivista nousuhumalaa, vaan tuntuu kuin suonet ja koko kehon valtaa sellane kihelmöimä euforia, joka tulee vuorotellen kylminä ja lämpimiä aaltoina ihan käsittämättömän intensiivisellä voimalla.

Johtuuko sitten siitä, että oon vähentänyt juomista reilusti viimeisen kuukauden aikana ja nyt elimistö ja aivot palkitsee siitä, että pääsee taas "normaaliin" olotilaan, mutta ihan mahtavat olot. Muistuttaa enemmän opiaattipäihtymystä kuin känniä, siitäkin on kokemusta.

En tiä sitten pitäiskö olla huolissaan, että alkoholilla pääsee tälläisiin oloihin - mut ei saatana. Niin mahtavat olot, ettei tätä meinaa uskoo todeks.

Ja ei, ei ole provo. On vaan pakko avautua.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla