Lilyssä oli blogi Mikä teitä vaivaa, miksi se poistui?
Lilyssä oli blogi Mikä teitä vaivaa, mutta nyt se on poistunut? Tietääkö kukaan miksi? Sai kommentteja ilkeydestä, kun kirjoitti välillä turhankin kärkkäästi muista ihmisistä. Välillä oli ihan hauskojakin juttuja.
Tietääkö kukaan..?
Kommentit (4)
Olihan siinä nyt viime aikoina tosi provosoivaa settiä laihuuden (jopa anorektisen laihuuden) ihannoinnin muodossa.
No vikat tekstit oli niistä urheilukentän laidalla möllöttävistä äideistä ja sen jälkeen teksti siitä miksi on ilkeä ja sen jälkeen poistanut koko blogin?! Miksi ihmeessä. Poistaisi sitten postauksen, jos on epäasiallinen. Ja toisaalta raikasta, että joku sanoo ääneen vaikka sen, että ihannoi laihuutta ja haluaa itse olla laiha sen sijaan kuin lilyssä monet muut jorisevat miten jokaisen pitää rakastaa itseään sellaisena kuin on, hyvinvointi on tärkeintä jne. ja sitten pari hyvästä kulmasta otettua kuvaa omasta timmistä pepusta, vatsasta jne. :)
Mää tykkäsin blogista! Nimenomaan oli hienoa että joku sano asiat suoraan, monesta asiasta olin samaa mieltä. Toivottavasti blogi tulis vielä takaisin.
Enpä tiedä.