Miksi Spotify mainostaa, että Premiumilla voit hypätä kappaleiden yli
Ja kuunnella kappaleita haluamassasi järjestyksessä? Voi pyhä yksinkertaisuus! Kun mulla on se ilmaisversio tabletissa ja voin jo nyt tehdä molempia. Surkeaa muutenkin kun heillä ei ole mitään mainoksia ja vähän väliä on pakko tunkea "mainos" väliin. Ja mainokseton 30 minuuttia saattaa katketa jo kahden kappaleen jälkeen, jos vaihtaa vaikkapa soittolistaa, aika huono!
Kommentit (9)
Mitäs jos ihan vain maksaisi siitä kuuntelemastaan musiikista.
Ei se Premium niin kallis ole, että kannattaisi itkeä. Maksa, niin pääset typeristä mainoksista.
On muitakin vaihtoehtoja kuin Spotify ja kyllä mun mielestä myös musiikintekijät on palkkansa ansainneet eli mars maksamaan mitä streamausta sitten käyttääkään.
Se on ilmaisversio. Jos et tahdo mainoksia, maksa.
Kännykällä ei voi skipata tai vaihtaa sitä kappaletta mitä haluaa kuunnella.
Jotenkin muistelisin, ettei siinä ilmaisversiossa pysty laittamaan kappaleita jonoon. Ehkä muistan kuitenkin väärin, mutta se saattaisi selittää tuon "kuunnella kappaleita haluamassasi järjestyksessä".
Jo ne ärsyttävät mainokset on hyvä syy ottaa premium. Ei ole minusta edes kallis. Meillä viisihenkinen perheemme maksaa yhteensä alle 20 euroa kuussa tuosta palvelusta.
Vierailija kirjoitti:
Kännykällä ei voi skipata tai vaihtaa sitä kappaletta mitä haluaa kuunnella.
Mun mielestä kyllä pystyy skippaamaan tietyn määrän. Mutta ne kaikki listat menee "randomilla" ja jos skippaa 5 tms niin on pakko kuunnella mainokset ennenkuin voi skippaa taas.
Camooon, ilmaisohjelma ja viittit valittaa.