Paino meinaa pudota koko ajan
Onko muilla ongelmaa pitää paino tarpeeksi suurena? Olen 166 cm pitkä ja haluan painaa 50-51 kg, ja sen lisäksi syödä terveellisesti. Tänä aamuna kävin vaa'alla, ja se näytti 48,5 kg. Laihtuminen on tapahtunut täysin huomaamattani.
Mitä terveellistä ja hyvän makuista te muut syötte päivittäin / viikoittain pitääksenne painoanne ylhäällä? Oisko maustamaton, täysirasvainen jogurtti hyvä? Mitä muita? Leipää ja muuta hiilaripitoista en halua syödä, koska en halua keskivartalolle painoa. Onko esim. olemassa jotain kala- ja munajuttuja, jotka soveltuisivat välipalaksi?
Kommentit (2)
No luulisi sun nyt keksivän millä ruualla painon saa nousemaan.... totuus on se että jos oikeasti olet laihtunut täysin huomaamattasi ja trendi jatkuu niin lääkäriin pitäisi varailla aikaa
Syön lähes aina aika paljonkin alle kalorikulutuksen ja paino ei liiku mihinkään.