Lue keskustelun säännöt.
Olenko ainoa, joka tekee näin?
02.05.2016 |
Kun menen tapaamaan ystäviäni niin laitan puhelimen tapaamisen ajaksi äänettömälle. En ota sitä esille tarkistaakseni tulleita viestejä/puheluita, facebookia tai instagramia. Korkeintaan ehkä katson kelloa, jos olen menossa takaisin kotiin bussilla.
Minua on alkanut ärsyttää ystävät, jotka eivät osaa olla edes tuntia ilman kännykkäänsä. Se on mielestäni tosi epäkohteliasta ja tulee sellainen olo, että olen tosi tylsää seuraa.
Räpläättekö puhelintanne silloin kun olette ystävienne seurassa?
Kommentit (2)
Niiden kavreiden seurassa räplään, jotka itse tuota harrastavat... eli joidenkin, en todellakaan kaikkien.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No katson kyllä viestit ja vastaan puheluihin seurassakin mutta niitä tulee niin harvoin ettei siitä ole haittaa. Muuten en selaile kännykkää edes yksinollessani, teen mieluummin kaiken koneella.