Mistä verkkokaupasta kannattaa ostaa kodinkone kotiinkuljetuksella
Mitä maksaa jääkaappipakastimen tuonti ja vanhan poisvienti? Help mammat!
Kommentit (14)
Eiköhän noissa kuljetuksissa ole standardihinnat Suomessa. Kannattaa mieluummin etsiä edullisin laitteen hinta kuin alkaa toimituskuluilla kikkailla.
Kumpi nuista ehdotetuista Euroniis vai Verkkokauppa.com on parempi liike? Jääkaappia siis olenostamassa. AP
Apaut 50 euroa. Mutta melkein joka viikko jollakin on kampanja "ilmainen kotiinkuljetus"
Vierailija kirjoitti:
Kumpi nuista ehdotetuista Euroniis vai Verkkokauppa.com on parempi liike? Jääkaappia siis olenostamassa. AP
Verkkokauppa on pomminvarama. Stekkaa myös se uus, power. Ja kikatti tietty. Ja veikonkone
Ei ainakaan Musta Pörssi. Ostin jääkaappi-pakastimen, hintaan sisältyi kotiinkuljetus, paikalleenasennus ja vanhan vieminen pois. Laite tuotiin torstaina, mutta asennus olisi ollut vasta 3 vko kuluttua. Siihen asti minulla olisi ollut kodinkone keskellä keittiötä, koska joku tieto jossain ei ollut saapunut perille. Kaupan peruminen oli todella hankalaa, väittivät ensin, että mitään kuljetusta ja asennusta ei ole edes tilattu saati maksettu. Piti toimittaa maksusta kuitti ja piti tosissaan tapella, että sai laitteen pois kodistaan.
Gigantissa tein kaupat maanantaina, laite tuotiin ja asennettiin tiistaina. Vanha laite vietiin pois. Ja se Mustasta Pörssistä ostettu odotti siellä keittiössä sen 3 vko!!! ennen kuin hakivat pois.
Oulussa ei oo ainakaan tuommosta kun kikatti. Onko se siis vain verkkokauppa? Ap
Menisin kikatin ja poverin kautta verkkokauppaan ;-)
Vierailija kirjoitti:
Oulussa ei oo ainakaan tuommosta kun kikatti. Onko se siis vain verkkokauppa? Ap
Huono ;-(
Vuokrakämpässä se on omistajan asia tai sulle sossu tuo.
Ostaako sossu? En tiennyt kun aina oon ostanu ite! Jee!
Verkkokauppa.com