AUTTAKAA!!! Sänkyongelmia...
Meidän Ella 2v pitäisi siirtää pois pinnasängystä. Ollaan mietittty pää puhki, että millanen sänky sille nyt hankittaisiin. Toisaalta tuntuu, että tytön pitäisi saada jatkettava sänky, toisaalta tahtoisin sille " isojen tyttöjen" 200cm sängyn. Jatkettava sänky tuntuu varmaan " lapselliselta" jo parin vuoden kuluttua, mutta sitten taas sellanen aikuisten sänky tuntuu NÄIN paljon llian isolta... Pysyyköhän se siellä edes???
Ei tahdottais kuitenkaan ostaa joka vuosi uutta sänkyä, joten kysyisinkin teiltä " isojen tyttöjen" äideiltä/isiltä apua. Millasessa sängyssä teidän muksut nukkuu, ootteko katunu päätöstä tai hankkisitko jotain muuta jos nyt hankkisit sängyn?
Tää kuullostaa siltä niinkuin taivas putois niskaan :) , mutta tahtoisin ihan oikeesti teijän apua!
Kommentit (4)
se näyttää ihan aikuisten sängyltä sitten täysimittaisena. Tosi tyytyväisiä ollaan oltu. Voihan sitten teininä ostaa jonkun toisen, mitä nuori itse haluaa. Sitten se on varmaan jo kolhittukin siihen kuntoon.
Nyt hieman kaduttaa hankinta koska kuopus syntyi viime vuonna ja nyt ollaan aateltu kerrossänkyä kun kuopuksen pinnasänkyaika ohitse.
poika siirtyi muuramen täyspitkään sänkyyn 1v2kk, siitä asti nukkunut siellä eikä pudonnut, nyt ikää 2v9kk
Kuopus 1v6kk siirtyy pian kanssa mutta oletettavasti jatkettavaan lastensänkyyn
voi kivasti lukea ja leikkiä.