Minulla oli ennen syöpähoitoja vaaleat hiukset ja solumyrkyn jälkeen hiukseni ovat ruskeat. Nyt mietin,
nauravatko jotkut minulle töissä, kun hiukseni olivat aiemmin vaaleat? Nyt ne ovat ruskeat. Mitä teen, jos joku kiinnittää asiaan huomiota, jos teen jonkin virheen ja minulle pitää huomauttaa työtehtävistä, mutta toinen haluaakin puhua hiuksistani?
Kommentit (15)
Veikö hoidot myös kykysi selittää ymmärrettävästi
Tais ne solumyrkyt mennä aivoihin asti... Vai olitko sä jo ennen syöpähoitoja noin epävarma?
En, mutta hiukseni olivat ennen toisen väriset ja nyt ne ovat ruskeat, niin mietin, mitä se voi aiheuttaa. Mitä, jos yritän tehdä parhaani ja muut vaan nauravat ruskeille hiuksilleni, jotka olivat aiemmin vaaleat?
Kysyn seuraavaksi meikkaamisesta ja meikkaamattomuudesta.
Niisk!
Ap
Kysyn myös kokoa 40 olevista jaloistani ja siitä, etteivät kaikkein komeimmat miehet aina halua minua ja varmistan, otetaanko vaatteet pois kiinalaisravintolassa.
Tiedän yhden pikkutytön, jolla ennen syöpähoitoja oli suorat hiukset, syöpähoitojen jälkeen luonnonkiharat.
Voit irtisanoutua jo valmiiksi. Sinun tai kenenkään muunkaan töistä ei tule jatkossa mitään kun kaikki kieriskelevät lattialla ulvomassa naurusta.
Mitä vittua?
Ei se hiusvärin "vaihtuminen" vaikuta työntekoosi. Ne myrkyt on kyllä sössäneet aivosi pilalle, joka voi vaikuttaa työntekoon :)
Miksi ihmeessä järkevät aikuiset nauraisivat syöpäpotilaan hiuksille? Tai ylipäätään nauraisivat kenenkään hiuksille? Törpöille ei mitään mahda, mutta ei kai teillä töissä sellaisia ole?
Joo mä nauran aina sydämeni kyllyydestä kun näen naapurin Pirjon! Sillä on hiusten väri muuttunut yhtäkkiä ruskeaksi kun ennen se oli blondi! Ihan kreisiä!
Aivan superhuono provo. Luulisi syöpähoitojen jälkeen olevan muuta mielessä kuin muiden mielipiteet hiusten väristä.
Ei kukaan muu ajattele niin paljon toisten ulkonäköä kuin kuvittelet.Jos ajattelee niin se on tosi säälittävää.
Vierailija kirjoitti:
Tiedän yhden pikkutytön, jolla ennen syöpähoitoja oli suorat hiukset, syöpähoitojen jälkeen luonnonkiharat.
Äidilläni sama plus uudet hiukset olivat harmaat ja kolmannet suoremmat ja tummemmanharmaat.
Hiukset muuttuvat solumyrkyn vuoksi. Aiemmin hiukseni olivat punertavanvaaleat, nyt ne ovat kiharat ja omituisen harmaanruskeat.
Mielestäni kysymys oli täysin aiheellinen meikkaamattomuuskyselyn ja 40-numeroisten kenkien jälkeen. :D
Oletko huomannut, että monet värjäilevät hiuksiaan? Miksi he nauraisivat??