Lue keskustelun säännöt.
bussilippu netistä,miksen pysty ostamaan?onko vuoro täynnä?
26.12.2015 |
Ihan perus lippu, ei alennuksia näkynyt. Koko päivälle maanantaina en pysty ostamaan lippua..onkohan vuoro täynnä ja myydään vain enää bussista? vai mitähän tarkoittaa?
Kommentit (3)
tätä mäkin mietin. usein vuorojen hinnatkin vaihteleva,nyt oli jokaisen vuoron normaali lipun hinnaksi laitettu 12e..kokeilin huvikseni toisella reitillä niin antoi ostaa..joku juttu tuossa on että oisko ne tietyt määrät nettilippuja myyty ja pystyy vain kuskilta loput ostamaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Onnibussi myy lippuja vain netissä, kuljettajalta ei voi ostaa. Itse kysymykseen en osaa vastata. Ehkä ne vuorot tosiaan myyty täyteen. Ja jos on, niin ei kai se kuskikaan voi sitten enää lippua myydä?
Samaa ihmettelin itsekin kun yritin maanantaille ostaa. Ehkä siihen vuoroon varatut nettiliput on jo myyty? Pääseehän bussiin kuitenkin kun vaan menee asemalle ja ostaa lipun kuljettajalta.