Minkä ikäisiä rattailla..
Minkä ikäisiä lapsia työnnätte rattailla? Meillä on 4-vuotias ja olen miettinyt että koskahan rattaat pitää jättää pois. Mutta mitenkä sitten pärjää lenkillä, kaupungilla jne? Huolen aihe tämäkin :)
Kommentit (3)
Me lenkkeilemme paljon ja käymme kävellen kaupassa, ja hoidamme sellaisia asioita kävellen joihin ei ole aina aikaa paljoa käytettäväksi. Meillä tosiaan 2 kuukautta vanhempi ja ainakaan hän ei kävele vielä kovinkaan nopeasti. Autokin on käytössä, mutta kuljen monesti mieluummin kävellen.
Istuu rattaissa päivähoyomatkat,on noin kilometri.Muulloin ei suostu istumaan vaan haluaa kävellä itse.Ja reippaasti jaksaa kävelläkkin pitkiäkin matkoja.Meiltä kauppaan on parisen kilometriä ja kävelee mennen tullen.
ungilla, liikuimme bussilla ja tunnelbanalla). Niin vain poika käveli...