Onko täällä muita jotka käyttää elmukelmua kondomina?
Ihan vain mielenkiinnosta kyselen, käyttääkö täällä muut elmukelmua kondomina? Itse olen mieheni kanssa käyttänyt jo vuosikaudet, enkä ole tullut raskaaksi! Myös rahaa säästyy paljon.
Kommentit (42)
Minä taas pöllin töistä kumihanskoja. Kun ottaa parin riittää siitä kymmeneksi kerraksi. Leikataan yks sormi kerralllaan irti. Pikkurilli on vähän ahdas, mutta kyllä se siitä venyy.
Me käytämme niitä kaupan ilmaisia hedelmäpusseja. Kulmasta leikataan sopiva pala, jonne miehen penis sisään. Kiinnitys peniksen yläreunaan esim kanttinauhalla
T. Elmukelmu maksaa
Me taas käytetään Kismetin käärepaperia, pienimunaisemmille sopii sit Twix tai Mars.
Seksin ja makeannälkä pois samalla kertaa!
Me käytetään kans ja teen vessapaperista tamponit.
Meillä pelataan varman päälle ja molemmilla Rukan sadepuvut päällä. Ei ole tauteja tullut eikä lapsia.
Meillä käytetään ihan vain suodatinpusseja. Niitä ruskeita.
Muistan joskus villillä 90-luvulla kun joku Suosikin Bees&Honey-palstalla kertoi Ekille asuvansa Afrikassa, jossa ei tietenkään kondomeja ollut saatavilla ja pohdiskeli siinä sitten kävisikö ilmapallot :)
Lapset, älkää uskoko. Nämä ovat vain vitsejä.
Vierailija kirjoitti:
Meillä käytetään ihan vain suodatinpusseja. Niitä ruskeita.
Kätevää. Paatteko kakkoseen?
Taikurin ilmapallot on tosi riittoisaa. Aina vaan pätkä ja solmu päähän. Toki siansuoli käy myös
Vierailija kirjoitti:
Taikurin ilmapallot on tosi riittoisaa. Aina vaan pätkä ja solmu päähän.
Mutta eikö se ole vähän kuin eläimiin sekaantumista, jos käyttää niitä, joista tehdään koiria ??
Porukka selvästi vaan vitsailee asialle :( Mut oikeesti, itsekin pienituloisena ja ekologista elämäntapaa suosivana mulla on parempi vinkki: pestävä kestokondomi! Sellaisia ei vaan tahdo kaupoista saada valmiina mut jos on yhtään kädentaitoja niin onnistuu. Itse tuunasin sellaisesta silikonisesta pursotinpussista, ompelin umpeen tietty. Antaa mukavasti lisävahvuuttakin varteen ;)
Mä käytän sitä kurkun päällä olevaa muovia
Vierailija kirjoitti:
Me käytämme vanhoja sukkahousujani.
Mamma ja pappa rakastelivat. Aktin jälkeen pappa sanoi mammalle; jos olisin tiennyt, että olet neitsyt, niin olisin ollut hellempi. Mamma vastasi; jos olisin tiennyt, että olet noin malttamaton, niin olisin riisunut sukkahousut ensin pois.
Vierailija kirjoitti:
Mä käytän sitä kurkun päällä olevaa muovia
Tää on ihan NiksiPirkka kamaa. Laita vinkkis sinne myös.
Me ei käytetä mitään ehkäisyä. En tiennyt, että siitä touhusta voi tulla raskaaksi.
Meillä käytetään CocaColaa: aktin jälkeen heilutetaan pulloa rajusti ja päästetään paine pimppiin. Siittiöt kuolee Cociksen myrkkyihin ja samalla pimppi huuhtoutuu.
Vierailija kirjoitti:
Meillä käytetään CocaColaa: aktin jälkeen heilutetaan pulloa rajusti ja päästetään paine pimppiin. Siittiöt kuolee Cociksen myrkkyihin ja samalla pimppi huuhtoutuu.
Itse asiassa siittiöt pitävät sokerista ja se kiihdyttää niiden liikkumista jotenkin tai hengissä pysymistä. En muista tarkasti miten se toimi :)
Me käytämme vanhoja sukkahousujani.