Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jumissa parisuhteen ja seksin "välillä"

Vierailija
29.08.2015 |

Otsikko on vähän huono, ja saan varmaan muutenkin kamalat haukut niskaani tän alotuksen johdosta, mutta kokeillaan.

Oon ollu nyt pari vuotta sinkkuna ja harrastanu tänä aikana kahen eri ihmisen kanssa seksiä. Sitä ennen tietysti exän ja sitä ennen vielä muutaman kanssa (nämä siis 15-22-vuotiaana). En oo edellisen suhteen jälkeen pystyny alottamaan mitään uutta vakavampaa, koska suhde exään oli loppumetreillä aivan kamala ja ero oli silkkaa kidutusta.

Ongelmana on kuitenkin se, että seksin ja läheisyyden tarve on suuri, mutta en halua harrastaa irtosuhteita tai muuta epämäärästä enää, kun näitä kumppaneita on jo pohjalla. Nyt jo tuntuu kauheen halvalta ja tunnen syyllisyyttä. Sukupuolitauteja en oo ikinä sairastanu, mutta pelottaa, että mua pidetään likasena ja halpana :(

En oikein tiiä, mitä haen tällä alotuksella. Jotenkin halusin kai vaan purkaa tätä. Onks kellään muulla ollu samankaltasia tuntemuksia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eipä kuulosta kovin normaalia ole tuollaisen jälkeen tuntua "halvalle" tai "likaiselle" kun ei ole mitään syytä. Kannattaa varmaan pohtia, että mistä tuollaiset tunteet voisivat johtua?

Vierailija
2/3 |
09.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sinun pidä kertoa kaikelle maailmalle kumppaneistasi tai esitellä niitä kavereille! Jos haluat läheisyyttä, niin hanki kevyt suhde ja tee miehellekin selväksi mistä on kysymys. Kaipuu läheisyyteen on ihan normaalia. Tsemppiä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikö ole selvää? jos panettaa niin panet, jos haluat läheisyyttä niin etsit ystävän (voit panna sitäkin)?