Seksi ja paha haju!
Seksin jälkeen alapääni haisee pahalta parin päivän ajan, erityisesti pissalla käynnin päätteeksi. Mistä tämä voi johtua? Pesulla käyn, ei ole tulehduksia. Ehkäisyä emme käytä. Auttakaa, vaiva on tosi inhottava :(
Kommentit (5)
juuri opiskelimme tuosta koulussa. Kaikki emäksinen (siemenneste, kuukautisveri) aiheuttaa emättimessä sen että tulee voimakas " sillin" haju, jostuu siis tuosta bakteerista. Käykää gynellä, tietää kyllä mistä on kyse kun kerrotte tuosta hajusta! helposti hoidettavissa pois lääkekuurilla. Ja tosiaan, ei oireile muulla tavoin kuin tuo haju seksin jälkeen!
klö-opiskelija
Itellä oli raskaus aikana hiiva tulehduksia ja ne teki tuon hajun.... että aina touhun jälkeen vaikka erittäin hyvin pesi haju oli kamala. mutta lähti lääkityksellä.Kannattee muuten mieskin hoidattaa samalla.
Kiva että minusta oli apua. Tuo haju on tosiaan tyypillinen juuri tuolla bakteerille.
T:5
toosa on todellakin pesty!
ap