Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milla75 sai pojan...

19.01.2006 |

Pikaisesti ilmoitan teille, että synnytys alkoi vihdoin 9.1. klo 19.30 (la 2.1.) ja 10.1. klo 8.31 maailmaan tuli sektiolla poika. Painoa herralla oli 3660g ja pituutta 52cm. Synnytys tyssäsi taas, edellisestä avauduin 3cm, tästä 5cm... Seuraavaa lasta ei " onneksi" tarvitse edes yrittää synnyttää, menee suoraan sektioon. Syytä avautumattomuudelle ei taaskaan löytynyt.



Kotiin tulimme 4. päivänä, eli lauantaina. Kaikki on mennyt mainiosti! Itse olen toipunut leikkauksesta hyvin, kiitos TAYS:n leikkauksen jälkeen käyttämän kipupumpun ja hyvän kivunhoidon senkin jälkeen!!!



Nyt täytyy poistua syöttämään nälkäistä ahmattia, jolla paino nousee huminalla... kolmessa päivässä painoa oli tullut 470g, kun käytiin eilen neuvolassa. :)



Onnea odotukseen ja loppurutistukseen kaikille!!!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paljon onnea koko perheelle pienestä pojasta!



Toivoo Annfrid

Vierailija
2/2 |
19.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

T: V rv 32+1

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla