Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
8-vuotiaalla äkillisesti oudot näppylät???
05.01.2006 |
8-vuotiaalla pojallani nousi tänään outoja värittömiä näppylöitä. Aamulla valitti että selkää kutittaa, mutta ajateltiin että rasvaillaan sitten illalla suihkn jälkeen. Nyt sitten huomattiin että selässä, raajoissa, rintakehässä on tätä kutiavaa näppylää. Imusolmukkeissa ei näytä olevan vikaa, eikä kuumetta plus muita oireita ole ollenkaan. Eli ainoa " vaiva" pojalla on kutina, sekä murhe " kun ovat niin rumia" .
Lääkäriin käy varmaankin huomenissa tie, mutta ajattelin kysellä josko jollekulle tulisi joitain huomionarvoista mieleen.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Miehen veljen lapsille (5v 9v. 10v) ilmestyi samantyyppisiä ja olivat pari viikkoa ennenkuin veivät lääkäriin. Lääkäri sanoi, että ovat maitorupea ja antoi antibioottikuurin. En tiedä mistä tulee mutta ei mennyt ohi ilman lääkkeitä. vie lääkäriin vaikkei tuota välttämättä olekaan. Heilläkin näppylät kutisivat kovasti eikä rasvaaminen juurikaan auttanut.