Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua tarvitaan. Eli ongelma on tämä;

Vierailija
01.01.2006 |

Mieheni on käyttäytynyt sen verran huonosti viime aikoina että ajattelin pistää piharuokinnalle joksikin aikaa. Ihan heittiölle en sentään raaski jättää kun eihän nuo reppanat kylmässä selviä. Joten ajattelin laittaa häkkikellariimme asumaan. Voi sieltä sitten kulkea töihin ja asioilleen.

Teiltä kysyisinkin hyviä ideoita siihen mitä kaikkea ihan välttämätöntä hänelle sinne laittaisin. Patjan kun vien sinne niin sinne jää saman verran tyhjää tilaa. Joten mitään nojatuolia sinne ei mahdu. Ja eihän ole tarkoituskaan että olosuhteet olisi liian mukavat. Eihän. =)



Ainakin päätin viedä sinne vaimonkäyttöohje -kirjaset ja lampun ripustan kattoon että voi lukea sitä iltasella. Lamppua varten vedän sinne jatkojohdon. Mitä muuta vien sinne?



Kiitos jo etukäteen hyvistä ideoista!

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä neljä