"Pelkkää seksiä, ei suhdetta!- tapaukseen apua? ov
Kertokaa viisaammat! Millä ihmeellä oppisin olemaan ihastumatta (täysillä) mieheen, jonka päästän lähelleni?? Millä oppisin erottamaan seksin rakkaudesta ja nauttimaan ajoittain pelkästään fyysisesti, ilman tarvetta ryhtyä suhteeseen?
En ole koskaan kokenut yhden illan suhdetta. Mutta nyt olis (taas, toista kertaa lyhyen ajan sisällä) tarjolla nuori ja komea mies, joka haluaisi mua (ja jota haluan!) mutta en uskalla viedä häntä sänkyyni, kun tiedän, että tunnen häntä kohtaan muutakin kuin lihallista intohimoa.. Ja hän tuntee vain ystävyyttä - ja himoa, muttei halua sitoutua. Pelkään sydänsuruja siis, eikö ole säälittävää.
Auttakaa kiltit! Millä pääsisin itseni yli ja voin vain antautua harrastamaan seksiä hänen kanssaan? En haluaisi katua menettettyjä mahdollisuuksia mummona kiikkustuolissa (mummoa must ei tosi tule, jos ei perhettäkään tule..)
Kommentit (4)
Itse selvisin vastaavasta tilanteesta juuri sillä, että rupesin pyörittämään useampaa kuin yhtä miestä. Silloin oli muutakin ajateltavaa kuin se yksi johon olin täysillä rakastunut (ja jolla oli toinenkin nainen). Teki itsetunnolle hyvää, ja juuri tuo että näki sen miten kukaan miehistäkään ei ollut täydellinen. Onneksi sitten löysin sen itselleni täydellisen, ja pääsin kertaheitolla ylimääräisistä eroon :)
2:lle ja 3:lle. Jos pyörititte useampaa miestä yhtä aikaa, niin olivatko nämä miehet tietoisia siitä, etteivät he olleet ainoita? Vai eikö sen ollut niin väliä?
En ole siis syyttämässä pettämisestä, vaan ihan mielenkiinnosta kysyn.
En mainostanut asiaa, mutta toisaalta ei ollut myöskään sitoutumuksia kenenkään kanssa suuntaan eikä toiseen. En siis seurustellut kenenkään kanssa, vaan tapailtiin, saatettiin soitella yms. Pidin huolen siitä, että mies on samalla asenteella mukana kuin minä, eikä siis esim. ajatellut minun olevan innostunut sitoutumaan. Ja jottei kuulostaisi liian pahalta, niin taisi maksimissaan olla kolme "samaan aikaan".
1. ota ihan väärä mies. Jos mies on liian hyvä, rakastut väistämättä.
2. ota etäisyyttä. Ei mitään soitellaan joka päivä, vaan meilailette silloin tällöin
3. kun tapaatte, harrastatte seksiä, höpöttelette vähän aikaa ja sitten kotiin
4. tarvitset useamman kuin yhden miehen. Pyöritä vähintään kahta, mielellään kolmea tai useampaa yhtä aikaa. Huomaat, että yksi on mukava, yksi seksikäs, yksi viisas ja yksi rikas. Ja jos ne yhdistäisi - saisit yhden hyvän. Nyt sinulla on vain neljä huonoa miestä...
5. ja jos ihastut - uutta tilalle.
nimim. entinen pelinainen, nyk. yh rakastajalla