Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko -40% hyvä ale talvihaalarista?

15.12.2005 |

Kannattaako ostaa jo nyt talvihaalari kun paikallisessa lastenvaateliikkeessa oli kaikki toppahaalarit ja -vaatteet -40%? En ole aikaisemmin aleista ostellut toppavaatteita, joten en yhtään tiedä mikä on hyvä aleprosentti... Onko joulun jälkeen millaiset alennukset ja kuinka paljon alennettuja tuotteita te yleensä ostatte?:)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kalliissa haalarissa tuo on pitkä penni säästöä. Mun mielestä isommat alet (50 % ->) tulee vasta joskus kevättalvella ja silloin on enää satunnaisesti hajakokoja jäljellä. Voihan sinnekin asti odotella, jos uskaltaa luottaa siihen että saa vielä haluamansa. Itse ostin haalarin 30 % alennuksella, siinäkin säästöä tuli yli 30 euroa.

Vierailija
2/3 |
15.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävin hakemassa tänään haalarin -40%,kuitenkin kun ale alkaa hinnoista on aluksi pois vain -20%,kauhea ryysis ja koot vähissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

onhan se jos esim 100e ostoksesta 40e pois.....