Teema-astioiden laatu? Kokemuksia?
Ennen meillä oli Arctica-sarjaa. Vaihdettiin värilliseen Teemaan, mutta yllätys: 1 lautanen jo kolhiintunut reunasta. Eikö olekaan yhtä hyvää laatua?
Kommentit (6)
Minusta 1 kolhittu lautanen ei vielä ole riittävä otanta. Ei meillä ainakaan ole Teemat kolhiutuneet kun ei ole kolhittu.
Meillä on ollut Teema-astioita käytössä jo parinkymmenen vuoden ajan (Osa astioista parikymmentä vuotta vanhoja, ja osa uudempia), eikä meillä ole kyllä ollut niissä moittimista.
vaikka olen välillä kolautellut pöydän kulmiin yms. Ei ole kolhuja yhdessäkään astiassa.
vanhemmillani on ollut käytössä muutmama Teema-lautanen jo 20 v, ihan ok kunnossa ovat edelleen, mutta jotain naarmuja ja jälkiä pintaan on jäänyt.
Mulla on hyviä Teemoja ja huonoja Teemoja. Arcticaan sen sijaan petyin kun nyt aloin ostamaan niitä. Olin luullut sitä laadukkaammaksi.
Meillä ainakin ovat osoittautuneet kestäviksi.
Ostitteko jotain II-laatua?