Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kohtuuhintainen juhlamekko kesähäihin muodokkaalle.

Vierailija
29.01.2013 |

Nyt tyylitajuiset auttamaan av-siskoa hädässä. Meidät kutsutaan ensi kesänä ainakin kaksiin häihin ja koska olen muutaman edellisen kesän heilunut mammavaatteissa tai imetyskoltuissa, ei komerosta löydy mitään sopivaa päällepantavaa. Budjetti olisi max 100€.

Kroppa ei ole helpoimmasta päästä. Olen keskipituinen, mutta melko kurvikas. Kuppikoko on 80G enkä haluaisi liikaa huomiota rintoihin. Paino on lievän ylipainon puolella, mutta yritän nipistää muutaman kilon, jotta olisin normaalipainon alueella. Sääret on ihan ok ja osaan olla koroissakin.. Ison rintamuksen vuoksi olisi hyvä, jos mekon alle saisi normaalit olkaimelliset liivit. Olen tummahiuksinen ja vaaleaihoinen "Lumikki-tyyppinen" ja 30-vuotias.

Kertokaahan muotitietoiset, millainen malli minulle sopisi, mikä on nyt "in" juhlapukeutumisessa. Onko jotain hyviä verkkokauppoja. Asumme Pirkanmaalla, joten Tampereen kaupoille pääsen ja ehkä Helsinkiinkin, mutta ilman lapsia en pääse kuin pariksi tunniksi, joten jos kaupoille lähden, on sen oltava nopea täsmäisku. Mielellään otan valmiita ehdotuksiakin vastaan, jos joku keksii linkittää jonkun ihanan mekon.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katso vaikka monsoon.co.uk, sieltä oon tilaillu aika paljon vaatteita.

Vierailija
2/2 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kaksi