Kysymys lasten hiihtovälineiden hinnoista ja aleen tulosta
Laitan kysymykseni tännekin, kun vaatteet ja tarvikkeet osastolla tuntuu olevan hiljaista.
4 v. esikoiselle pitäisi hankkia kunnolliset hiihtovälineet. Nyt on hiihdellyt remmisuksilla, mutta selvästi olis jo tarvetta paremmille välineille. Isovanhemmat kyselivät viikonloppuna joululahjatoiveita ja nuo hiihtovälineet tulivat ekaksi mieleeni. En kuitenkaan kertonut asiaa heille vielä, koska minulla ei ole hajuakaan noiden välineiden hinnoista enkä halua mitään liian kallista lahjatoivetta esittää heille.
Olisko kellään tietoa paljonko nuo lasten välinepaketit maksavat? Ajateltiin ihan merkkikamoja esim. tyyliin sukset Fisher, monot ja siteet Salomon ja sauvat Exel, kun on pienempi lapsi sitten tulossa vielä toiseksi käyttäjäksi myöhemmin. Sportian ja Intersportin sivuilta kävin katselemassa, mutta sieltä ei lasten välineitä/välinepaketteja näkynyt. Lehdissäkään ei ole ihan just ollut mitään mainoksia.
Entäs miten tulevat aleen noi lasten suksipaketit? Ovatko jo tammikuussa ihan kunnon alessa vai tyyliin -10%? Hiihtokausihan täällä Etelä-Suomessa alkaa kunnolla vasta tammikuussa, joten siksi epäilen noiden alejen olevan vielä alkuvuodesta kovin pieniä.
Myös vinkkejä ja kokemuksia eri merkeistä ja välineistä otan kokeneemmilta vastaan!
Kiitoksin Tipi
Kommentit (2)
meillä poika 5v ja myös samanlaiset hankinnat edessä... katselin citymarketista suksia ja sauvoja ja ovat kyllä aika hinnakkaita, että jos jostain 70¿:lla molemmat saisi niin ihan tyytyväinen olisin! =)
huuto.netistä satuin onneksi löytämään monot kokoa 30 ja ovat aivan kuin uudet! monotkin kuitenkin ovat näköjään sen 50¿ suunnilleen niin ihan hyvä säästö koska sain nämä salomonit alle kahdenkympin! =)
pukille kirjoitamme mekin suksitoiveen... eiköhän se ne sitten tuo!
markettien hintoja on ollut tarjouslehdissä ja siellä tuntuu hintana olevan 80-90¿ koko paketille. en itse maksaisi lasten suksista tässä vaiheessa enempää, koska noikin on ihan ok merkkiä (karhu ja peltonen muistaakseni).
alessa tuskin ennen kevättä.